מלי ברזילי - ממדים חדשים באסטרולוגיה
שלום אורח | כניסה למערכת | הרשמה | תקנון
nda-israel
אסטרולוגיה - מלי ברזילי
עמוד הבית
אודות
מכתבי תודה
הרצאות, סדנאות וערבי חוויה
תכשיט העצמה מעוצב לפי מפה אישית
קורסים וסדנאות
קריאה מיוחדת בטלפון
יעוץ אישי זוגי ועיסקי
מאמרים
פורום אסטרולוגיה
לוח אירועים
צור קשר
תחזית מזג האוויר האנרגטי
הופעות וראיונות בתקשורת
טבלאות מיקומי ירח
ידיעון החודש
חיפוש
ממדים חדשים באסטרולוגיה
כירון > מיהו כירון

כירון

כתבה: מלי ברזילי © כל הזכויות שמורות

התאריך: ראשון בנובמבר שנת  1977 , המקום: פסידינה, קליפורניה, הזמן: ליל כל הקדושים וכל מי שעוסק בין טריק או טריט מוצא עצמו מחוץ לתמונה.. התמונה האמיתית מתגלה תחת עדשת הטלסקופ של צ'ארלס קוואל

צ'ארלס קוואל מתמקד על עצם בלתי מזוהה, היה זה גרם שמימי שנע במסלול אורביטלי, אמנם גרם שמימי זה כבר נצפה בעבר, אך נותר ללא שם וללא זהות. אותו לילה מיוחד בו מזוהה בפעם השלישית מקבל "לגיטימציה" לקיומו וכעבור מספר שבועות מקבל גם שם: כירון.

אלפי אסטרואידים ממוקמים בין הפלנטות הנעות במעגלים קבועים סביב השמש,  מרביתם מקבלים כינוי מספרי, לרובם ככולם יש הגדרות אסטרונומיות ברורות. אנו יכולים לאמוד ולהעריך מה ומי כל אסטרואיד, אך כירון שזוהה בהתחלה כאסטרואיד לא עומד בקריטריונים, הוא מתגלה כמשהו שונה לחלוטין: הוא לא עונה לקריטריונים של פלנטה, או של כוכב שביט, משהו בו ממרכז ייחודיות, שונות, תמהיל מוזר של הכל ולא כלום... הוא גם וגם וגם ולא כלום וכאן מתחיל הסיפור המרתק של כירון המשקף, מראה, מלמד, מאפשר ופותח ערוץ חדש ומיוחד המציין אבולוציה של שינוי צורה ותנועה..

כירון לוקח אותנו למסע, מסע קסום אל הלא ידוע, למקום בו אנו לא יכולים, לא מסוגלים, לא רואים או ...לכודים בתפיסה שלנו כבני אנוש, כירון מציע לנו מסע ללא נודע, לעולמות חדשים שמעבר להגדרות ומעבר לממדים בהם אנו יודעים איך דברים עובדים, כירון יוצר לנו ערוץ למשהו חדש, למעשה כל גילוי של פלנטה חדש משקף לנו פאזה חדשה בהתפתחותנו כבני אנוש, לדוגמה: גילוי פלוטו ב- 1930 גילויו מציע חשיפת הכוחות הפלוטוניים העוצמתיים, המתחבאים מתחת לפני השטח: בין אם כוח ושליטה, פחד, שואה, עוצמה, אחיזה, טאבו, סודות, מורל, מוסר, עולמות תחתונים, כספים, מהפכה כלכלית גלובלית, מלחמה עם כוחות הרס (אטום) כוח ועוצמה בידי בודדים (היטלר)  רעיון  ההפרדה על גנטיקה ועוד..בו זמנית גילוי פלוטו מציע לנו ערוץ לחשוף ולהוציא לאור את כל הסוגיות הללו שכן המודעות והתודעה הקולקטיבית  נמצאים בנקודת שינוי /אבולוציה.

כך גם גילוי כירון מצביע על רובד חדש במודעות ובתודעה הקולקטיבית, ואיך זה עובד? איך מגלים מידע על גרם שמימי חדש? נתחיל במיקומו האסטרונומי, מסלולו של כירון נע בין סטורן ואורנוס, אלפי שנים הוא נע בין שני הענקיים המייצגים עבר מול עתיד, ישן מול חדש, הליכה עם הזרם למול מסע שכנגד הזרם, אחיזה במוכר למול מרד כנגד, סדר היררכי למול אנרכיה כאוטית, כלוב של זהב למול חופש מופלא, מרתפים וצינוק למול מרחבי האין סוף של השמים: אגדות רבות נכתבו על המרחב המעניין שבין לבין אך האגדה של כירון היא המרתקת מכל, היא מכניסה אותנו למרחב לא בטוח, למקום בו אנו יכולים לפול לואקום עצום שבין לבין או יכולים לטוות גשר לממדים חדשים.

מיקום כירון מייצג את הצורך ליציאה מהישן לחדש, מגישה מערבית קלאסית, גישת הרציו/פסיכולוגיה חומרית או גישת הקארמה/דארמה של המזרח: לגישה של מודעת ביו-ספיריטואלית, ותוך כדי המסע ליציאה ממימד מוכר של הרציו לממד אחר, כירון נוגע בפצע. כירון נוגע בפצע האישי, החברתי, הדתי, הקולקטיבי, למעשה בכל מקום שאנו מסוגלים להגדיר את עצמינו תחת תווית מסוימת דרך "הפרדה",  אנו לוכדים את עצמינו ויוצרים פצע, כירון מאפשר לגעת בפצע ולצור תהליך ריפוי.

כירון מייצג את הניגודים, הקטבים ואת הקצוות שלכאורה לא ניתן לגשר ולאזן בין לבין מיקומו בין סטורן לאורנוס מדבר על הגשר שאנו בונים בין המהות הסטורנית למהות האורנית:
סטורן: הקושי, הכאב והפצע שאנו נושאים בכל הנוגע לעבר, קודים חברתיים, התאמות למשבצות הנדרשות ביחס למשפחה, חברה, מוסר, דת, מורשת וחומר.
אורנוס: הקושי, הכאב והפצע שאנו נושאים בכל הנוגע לאינדיבידואליות, ייחודיות ונאמנות לאני הרוחני הגבוה.

כירון מגדיר שלוש פאזות שונות בנוגע למחסן הטראומות והפצע של האדם: הפצוע, הפוצע והמרפא: תוך מפגש עם מעגלי האשמה והמחויבות החומרית של סטורן למול צרכים אינדיבידואלים והמחויבות לצרכים הרוחניים של אורנוס
בכל מזל ובית בא לידי ביטוי באופן שונה וביחס להיבטים שיוצר בעיקר למאורות, פלנטות אישיות, נקודות מפתח (כמו ראש דרקון) קרנות המפה ושליט אופק .
בכל דרך ביטוי למעשה מאפשר לפגוש את עצמנו ביחס לשלושת הפאזות שצוינו לעיל ועל שלושה רבדים: הרובד החייתי הקיומי, הרובד האנושי והרובד האלוהי (נשמתי) שבנו וממקום זה למעשה מאפשר גישה חדשה גם ברמת ניתוח אסטרולוגית, פרמטרים חדשים שלא נלקחו על ידי גישות ישנות המדברות על סימבוליקה והשתקפויות אלא גישה המדברת על המכלול, על השפעות חיצוניות ופנימיות, על למעלה למטה ועל פנימה והחוצה מתוך הבנה שסה'כ גדול מסכום החלקים ומעליהם קיים הרצון של האדם.

כירון במזל, בית והיבטים מאפשר לזהות את הגשר האישי בין העיקרון הסטורני לבין העיקרון האורני,כיוון שמדובר בפצע, פצע לא נשאר בגדר רעיון או מילים יפות, פצע כואב וממקום זה מאלץ את האדם להיכנס לסט האמונות שלו, לדרך ה"סלולה מראש" לתת דין וחשבון למחויבויות החברתיות, למחויבות לשבט אליו נולד, להשפעות המשפחתיות אותן ירש הן ברמה אישית, חברתית, פסיכולוגית רוחנית: כירון מאפשר לאדם לפקס עצמו כנגד מה ירש ממשפחתו מהחברה בה חי, חינוך, דת , תרבות, דרך ומוסר (כיוון שמדובר בסטורן: מוסר פטריארכאלי, שכר ועונש, רעיון החטא)
כירון מאפשר ליצור את השחרור ממחויבות ומהשעבוד לחומר לדרישות חברתיות, למורשת, למעגלי האשמה אישיים, ובמקביל ממקום הבריחה והכאב של חוסר מימוש אישי. כירון מאפשר לגעת במקור הפצע הראשוני: החל מהזעקה הראשונית ועד הקונפליקט בין חומר ורוח, עניינים של קארמה ודארמה ויותר מכל מימוש מלא תוך הבנה, פתוח מודעות וריפוי

ואיך כירון עובד בחיים, בכללי ובמקום הכי פרטי ואינטימי..  לכל מי שרוצה לקחת חלק במסע כירוני מופלא, יש לנו סדנה מיוחדת בת 14 מפגשים כירוניים...לפרטים נא ללחוץ כאן


כתבה: מלי ברזילי © כל הזכויות שמורותתגובות הגולשים
נהדר  megi - 10:37 18/12/2013  
פשוט נהדר 
הוסף תגובה

גרסה להדפסהשלח לחבר
מלי ברזילי, ת.ד. 3736,  מושב קדימה 60920  טלפון: 052-3764220,  פקס: 077-5501230,  info@ nda-israel.com

הקמת האתר: פורטל עידן-הדלי
| אתר זה נתמך במערכת FastWebII